Bantrel Reliance Jamnagar Rafinerisi

JERP (Jamnagar Export Refinery Project, Jamnagar Hindistan), Toplam Alan: 640.000 m2, Kapasite: 1,2 milyon varil/gün
Jamnagar, Hindistan’daki rafineri tesisi projesi dünyanın en büyük rafinerisidir. Bu projeye ait process boruları destek yapıları, makina-ekipman temelleri, çeşitli depolar ve proses binalarına ait taşıyıcı sistem ve temel projeleri yapılmıştır. Proje Bechtel’in en önemli Çok Ofisli İcra (Multi Office Execution) projesidir. Proje’nin gerçekleştirilmesinde Bechtel Co. şirketinin Houston, Toronto, Paris, Londra ve Mumbai ofisleri koordineli olarak bir arada çalışmıştır.

Yeri

İstanbul, Türkiye

Yıl
2016
Anahtar Sorumluluklar
  • Petrokimyasal tesis içinde yer alan çeşitli endüstriyel yapı sistemlerine ait platformlar, kuleler, boru hattı yapıları, proses yapıları için taşıyıcı çerçeve yapıları ve temellerinin tasarımı.
  • Şirket içindeki İnşaat Mühendisliği bölümünün diğer mühendislik departmanları (Mekanik-Elektrik-Borulama) ile koordinasyonun sağlanması
  • Detaylı takip ve koordinasyonun sağlanması için kaynak planlaması ve şirket içi bölümler arasında bilgi akışının sağlanması için Mekanik, Borulama, Proses, Teçhizatlar ve Şantiye bölümleri ile yapılan toplantılarda İnşaat bölümünün temsil edilmesi.